Anasayfa / SÜRÜCÜ KURSUMUZ / DİREKSİYON EĞİTİM YERİ

DİREKSİYON EĞİTİM YERİ

Atalay Sürücü Kursunda Direksiyon Eğitim Sistemi :

1. Otomobil eğitimi :

Otomobil eğitimleri kursta dersleriniz başladığı andan itibaren simülatör ile başlar. Simülatör, hiç araç kullanmayı bilmeyenlere araç kullanmanın temelini risksiz ortamda öğretir. Daha sonra direksiyon eğitimleri için kurstan randevu kartı alır ve kendinize uygun günler için eğitim randevusu alırsınız. Direksiyon eğitimleri bire bir yapılır. Eğitimleri son model VW Polo araçlar ile yaptırıyoruz. İleri teknoloji araçların eğitiminden tüm kursiyerlerimiz memnun kalmaktadırlar. Aynı hoca ile yaptığınız eğitim sonucunda direksiyon seviyesini hocanıza sorarak öğrenirsiniz. Eğitim sonunda hala yetersiz olduğunuz söylenir ise 2 ders daha fazladan randevu almanız gerekmektedir.

Otomatik Vites ehliyet alanlar ise Hyundai İ10 Elite araçlarımız ile eğitim alacaklar ve aynı araçlar ile direksiyon sınavına gireceklerdir.


 

2. Motosiklet Eğitimleri :

Motosiklet ehliyeti için kayıt olurken en az bisiklet kullanabilme şartı aramaktayız. Vitesli ve otomatik motorlarımız ile direksiyon eğitimleri veriyoruz .Direksiyon eğitimleri  Çarşamba-cumartesi – pazar günleri yapılır . Çalışma yeri yeni Salı pazarıdır. Oraya gelmeniz gerekir. Direksiyon eğitimleri için kursa en az bir gün önceden isim yazdırmanız gerekmektedir. Eğitimler kurstan size söylenecek saatlerde yapılmaktadır.

3. Otobüs Eğitimleri :

Otobüs eğitimleri için pazar günleri eğitim yapılmaktadır. Mutlaka kursa isim yazdırınız.

Akan trafikte Direksiyon Eğitimi Ders Programı

1.KONU Araca inmek binmek,Koltuk ve Ayna ayarları,Oturuş ,Direksiyon tutuş ve Bakış tekniği,Donanımların tanıtılması ve açıklanması,Motorun çalıştırılması ve durdurulması.
2.KONU Aracın harekete geçirilmesi ve aracın durdurulması

3.KONU Düz devamlı sürüş,Şerit ve İz takibi
4.KONU Vites büyütme ve Vites küçültme
5.KONU Şerit seçme ve Şerit değiştirme
6.KONU Sağa Sola ve Geri dönüşler
7.KONU Kavşaklarda dönüşler ve Geçişler
8.KONU Eğimli yollarda duruş ve kalkışlar
9.KONU Geri gidiş ve Park manevrası
10.KONU Sınav yeri çalışması

B Otomobil sınıfı Direksiyon Eğitim Yeri:

1.İstanbul Anadolu yakasında Direksiyon sınavının yapıldığı yer olan  toplu taşıma araçlarından metro ile Ünalan durağında inin E5 yolunun karşısına geçerek ESKİ SALI PAZARI veya AKASYA Alışveriş merkezi ve çevresinde eğitimler yapılmaktadır.Ayrıca Yeni sınav yeri olan Bağdat caddesinde Göztepe Parkına gelmeden önce 50.yıl Tahran Lisesinin çevresinde eğitim yapılmaktadır

2. Direksiyon randevunuzdan 10 dak. önce çalışma yerinizde olunuz. Kadıköy’den direksiyon eğitim yerimize ulaşım için E5 üzerindeki Uzun çayır durağından geçen Belediye otobüsü veya minibüsleri önünden geçmektedir.

3. 1 Ders saati 45 dakikadır. Dersler 2 şer derslik blok halinde yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ARA
KONUM